Pszczoły mogą diagnozować choroby

susanasoaresPortugalska projektantka Susana Soares przedstawiła nowe rewolucyjne podejście do medycyny naturalnej i jej ważnych osiągnięć. 

Badania naukowe wykazały, że pszczoły mają wyjątkowe predyspozycje do reakcji na bardzo niewielkie molekuły powietrza.  Czuły węch owadów można wykorzystać w wykonywaniu kontroli zdrowia i wczesnego wykrywania różnorodnych chorób.  Poprzez odkrywanie specyficznego zapachu w oddechu pacjentów pszczoły reagują w charakterystyczny sposób. Projekt składa się z szeregu alternatywnych narzędzi diagnostycznych, które wykorzystują pszczoły przy wykrywaniu zaburzeń.

Pszczoły przystosowane laboratoryjnie do wykrywania specyficznych zapachów chemicznych, biomarkerów związanych z chorobami, takimi jak gruźlica, płuc, skóry, raka trzustki niezawodnie je wskazują. Wydychane feromony zawierają informacje o ogólnym stanie zdrowia.  Pszczoły można nauczyć w ciągu 10 minut, stosując odruch Pawłowa, jak mają reagować na wybrane związki chemiczne i aromaty, zarówno naturalne i sztuczne.

Nietypowe narzędzie do diagnozy składa się z dwóch przestrzeni, szklanej kuli z pszczołami i mniejszej przestrzeni przez którą oddycha pacjent.  Pszczoły w krótkim odstępie czasu określają stan zdrowia człowieka w zależności od wydychanych związków chemicznych. Jeśli w oddechu zawarty będzie zapach do którego wykrycia były przygotowane przemieszczają się w kierunku jego źródła.

pszczolyzdrowie

Przygotowane specjalnie do tego celu pszczoły umieszczone w szklanej kuli, przez którą oddycha badany wykazują naturalną, specyficzną aktywność. Wrażliwe na rakowe molekuły w oddechu pszczoły przemieszczają się do mniejszego, wewnętrznego obszaru.

Odpowiednio zaprojektowane tuby pozwalają na skondensowanie powietrza, przez co diagnostyczne rezultaty są bardzo precyzyjne.

Celem naukowego przedsięwzięcia jest stworzenie profesjonalnego centrum badawczego.

Odwiedź stronę projektu BEE’S

Czy ludzie będą badani przez pszczoły? Komu bardziej zaufają, maszynie, czy biosensorowi? Czy wykorzystają olbrzymi potencjał tkwiący w królewskich owadach?

About The Author

Masz pytanie dotyczące serwisu? Chcesz podjąć współpracę? Masz uwagi lub sugestię?

Skorzystaj z zakładki Kontakt

Admin – who has written posts on InstytutMiodu.pl.


Social tagging: > > > > >

Comments are closed.