Pszczele cuda, Henryka Makowiczowa

pszczele_cudaBędąc entuzjastą jedzenia miodu i propagowania pszczelich dobrodziejstw rozglądałem się za książką odpowiednią do polecania osobom chcącym dowiedzieć się nieco więcej na temat właściwości miodu, pyłku kwiatowego, propolisu i pozostałych produktów pasiecznych. Niewielka publikacja Henryki Makowiczowej doskonale się do tego nadaje. Jest niewielkich rozmiarów i zawiera wiele cennych informacji na temat specyfiki leczniczych i odżywczych produktów pochodzących z pasieki. Ponadto autorka wydaje się wielkim zapaleńcem opisywanej dziedziny i ten entuzjazm potrafi udzielić się czytelnikowi.

Atutem książeczki jest fakt, że autorka nie zasypuje zbyt wieloma szczegółami, dzięki czemu treść jest strawna nawet dla osób stroniących zwykle od publikacji tego typu. Treść zasadniczo nie jest poświęcona przedstawieniu poszczególnych mikroelementów składających się na miód, jak to często bywa w literaturze tematycznej, ale jest próbą zachęcenia do zainteresowania się zagadnieniem apteki z pasieki, docenienia pracy pszczół i zaangażowania pszczelarzy.

Według mnie to skromne kompendium powinno trafić do wszystkich osób dotychczas nieuświadomionych w kwestii leczniczych cech produktów z ula, zwłaszcza do tych ślepo zawierzających swoje zdrowie koncernom farmaceutycznym i preparatom syntetycznym. Tak jak napisał dr Jacek Roik we wstępie Zapobieganie, a nie leczenie to najwłaściwszy sposób na zdrowy styl życia!


Uwaga. Książka wzbudza apetyt na miód. 🙂


Recenzja pochodzi z serwisu: Bookowiec

About The Author

Masz pytanie dotyczące serwisu? Chcesz podjąć współpracę? Masz uwagi lub sugestię?

Skorzystaj z zakładki Kontakt

Admin – who has written posts on InstytutMiodu.pl.