Kategorie
O pszczołach

Targi pszczelarskie ExpoAPI

Expo Silesia oraz Śląski Związek Pszczelarzy zapraszają do Sosnowca w dniach 20-21 września 2014. Odbędą się tam pierwsze w Polsce Targi Pszczelarskie ExpoAPI.

logo expoapiExpo Silesia oraz Śląski Związek Pszczelarzy zapraszają do Sosnowca w dniach 20-21 września 2014. Odbędą się tam pierwsze w Polsce Targi Pszczelarskie ExpoAPI.

Dwudniowe wydarzenie jest dedykowane całej branży pszczelarskiej: producentom miodu i innym produktom pszczelim, producentom maszyn i urządzeń, odzieży, pokarmów i leków dla pszczół. Nie zabraknie także hodowców pszczół i właścicieli pasiek hodowlanych, hodowców roślin miododajnych, producentów kosmetyków, wytwórców farmaceutyków oraz producentów akcesoriów drukowanych i opakowań.

Pierwszy dzień ExpoAPI poświęcony będzie spotkaniom dostawców i dystrybutorów. Liderzy rynku zaprezentują rozwiązania, usługi i produkty, które w połączeniu z możliwością osobistego kontaktu stworzą niepowtarzalną okazję realizacji zamówień w sposób bezpośredni, kompleksowy i przemyślany.

Drugi dzień ExpoAPI to gratka dla wszystkich zainteresowanym nowymi trendami oraz pogłębieniem dotychczasowej wiedzy związanej z pszczołami i produktami z ula. Organizatorzy wraz ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach zapraszają do  udziału w Naukowej Konferencji Pszczelarskiej dla specjalistów. Podczas ExpoAPI spotkają się najbardziej doświadczone osobowości branży. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami, opowiedzą o branżowych nowinkach i zainspirują do dalszych działań.

Do odwiedzenia Targów organizatorzy zapraszają sklepy i hurtownie pszczelarskie, związki i stowarzyszenia oraz grupy producenckie i spółdzielnie pszczelarskie. Nie zabraknie hotelarzy i restauratorów, gospodarstw agroturystycznych i pasiecznych, a także przedstawicieli gabinetów kosmetycznych i apiterapii.

Zakres branżowy Targów obejmuje:

technologie, maszyny, sprzęt oraz urządzenia wymagane do opieki i obsługi pasieki, m.in.:

miodarki [diagonalne, radialne, kasetowe], pompy, dozowniki i odstojniki do miodu, dekrystalizatory, komory i spirale dekrystalizycyjne, odstojniki, kremownice, odsklepiacze, stoły, stojaki, wanienki, ule [styropianowe, drewniane], elementy do uli: [daszki, dennice, korpusy], wtapiarki do węzy, druty pasieczne, refraktometry, prasy do wosku, ociekacze, stojaki, suszarki i wialnia do pyłku, topiarki do wosku, wózki, środki dezynfekcji, odzież pszczelarską;

miód i produkty pszczele: (pyłek kwiatowy, kit, wosk, pierzga, mleczko i jad pszczeli); hodowle pszczół i pasieki hodowlane; pokarmy, leki i preparaty dla pszczół; rośliny miododajne; farmaceutyki na bazie produktów pszczelich, zdrowa żywność, kosmetyki naturalne; apiterapia; akcesoria promocyjne (etykiety, banderole, reklamówki); opakowania (słoiki, kartony, nakrętki, odstojniki, pojemniki, beczki); organizacje i media branżowe. 

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia, nowoczesnym ośrodku wystawienniczym, zlokalizowanym w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca. Warto podkreślić, że lokalizacja targów gwarantuje dostęp do dużej liczby potencjalnych klientów – 8 mln konsumentów w zasięgu 1 godziny jazdy samochodem. Rozwinięta infrastruktura drogowa oraz bliskie położenie dwóch lotnisk gwarantują dobre warunki dla klientów krajowych i zagranicznych.

Więcej informacji na stronach ExpoApi.pl oraz ExpoSilesia.pl

Serwis InstytutMiodu.pl został patronem medialnym I Ogólnopolskich Targów Pszczelarskich

About The Author

Masz pytanie dotyczące serwisu? Chcesz podjąć współpracę? Masz uwagi lub sugestię?

Skorzystaj z zakładki Kontakt

Admin – who has written posts on InstytutMiodu.pl.


Autor:

Masz pytanie dotyczące serwisu? Chcesz podjąć współpracę? Masz uwagi lub sugestię?

Skorzystaj z zakładki Kontakt