O Instytucie

InstytutMiodu.pl to hobbystyczny serwis poświęcony pszczołom, miodowi i innym dobrodziejstwom z ula.
Popularyzujemy korzyści płynące ze spożywania miodu i innych produktów pszczelich oraz wspieramy środowisko pszczelarskie. 

pszczolyulJesteśmy głęboko przekonani o niezwykle ważnej roli pasiecznictwa (bliskie naszemu sercu jest również bartnictwo) w perspektywie gospodarczej, kulturowej i rekreacyjnej. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z nowych problemów i wyzwań przed jakimi stoją właściciele dużych i małych pasiek. Każda kolejna osoba przekonana o tym jak istotną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie, jak wiele im zawdzięczamy, jak wiele możemy się od nich nauczyć oraz jak duży przyjemnością jest praca wśród uli – jest dla nas osobistym sukcesem. 

Pomimo wielowiekowej tradycji i zgromadzonej wiedzy nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących ze spożywania produktów pszczelich. Niewiele osób wie, że Polska jest kolebką tradycyjnego bartnictwa czy wytwarzania miodów pitnych.  Nie wszyscy też wiedzą jakie konsekwencje niesie ze sobą zmniejszenie populacji pszczół w kraju. To nie tylko miód, ale też zapylanie roślin, wsparcie bioróżnorodności. Niech przestrogą będą Chiny, gdzie już w niektórych prowincjach ludzie muszą zapylać rośliny ręcznie. W tym temacie ludzie nie dorównują pszczołom.

Zapraszamy osoby chcące wspomóc nas swoim piórem lub fotograficzną inwencją. Nawiążemy także współpracę partnerską w zakresie promocji z serwisami internetowymi o odpowiedniej tematyce, mediami tradycyjnymi, stowarzyszeniami i związkami pszczelarzy.

Obszary naszych zainteresowań:

 • pszczelarstwo ( gospodarka pasieczna, gospodarka wędrowna )
 • marketing i biznes ( skuteczna dystrybucja i reklama )
 • właściwości produktów pszczelich
  1. miód
  2. pyłek kwiatowy / pierzga
  3. propolis
  4. mleczko pszczele
  5. jad pszczeli
  6. wosk
 • apiterapia, zdrowa kuchnia, kosmetyki naturalne,
 • nowe trendy ( pszczelarstwo miejskie, odtwarzanie tradycji bartnej )

Myślisz podobnie? Masz ciekawy pomysł? Zapraszamy do kontaktu i współpracy 🙂

Spółdzielnia "Pszczółka"

Pszczelarstwo, stolarstwo, usługi remontowo-budowlane.

 

Dodaj komentarz